Σχολική Βιβλιοθήκη

Για Γονείς και Κηδεμόνες Για Εκπαιδευτικούς Δράσεις Εκπαιδευτικά Προγράμματα

Τη σχολική χρονιά 2021- 2022, λειτούργησε στο σχολείο μας δανειστική βιβλιοθήκη ,στα πλαίσια του προγράμματος το δίκτυο σχολικών βιβλιοθηκών . Οργανώθηκε ο χώρος, ταξινομήθηκαν τα βιβλία και ξεκίνησε ο δανεισμός . Μαζί ξεκίνησε και  ένας μαραθώνιος ανάγνωσης από τον υπεύθυνο της σχολικής βιβλιοθήκης  ,ο οποίος την ανέλαβε και την οργάνωσε.

Αρχικά έγινε καταγραφή των βιβλίων σε ηλεκτρονική μορφή, τα οποία πέρασαν και στο myschool.Τοποθετήθηκε από το σχολείο ηλεκτρονικός υπολογιστής αποκλειστικά για τη βιβλιοθήκη και οι μαθητές ακολούθησαν το πρόγραμμα το οποίο είχε βγάλει ο υπεύθυνος. Στο τέλος της σχολικής χρονιάς μετά τις καταγραφές δόθηκαν τα βραβεία και οι έπαινοι για τη συμμετοχή των μαθητών μας στο πρόγραμμα.

Α’Τάξη

Β’ Τάξη

Γ’ Τάξη

Δ’ Τάξη

Ε’ Τάξη

Στ’ Τάξη

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για τη στήριξη της προσπάθειας και τις φιλαναγνωστικές τους ανησυχίες!!!