Ημέρα αντισφαίρισης

Για Γονείς και Κηδεμόνες Για Εκπαιδευτικούς Δράσεις

Την Παρασκευή  15/03/2024 ,πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας «η ημέρα αντισφαίρισης» , με τον ομοσπονδιακό προπονητή αντισφαίρισης Ευστάθιος Ματσαρίδης ως εξής:

8:15                Άφιξη ομοσπονδιακού και οργάνωση του χώρου.

8:45  -9:15      Άφιξη και  Επιμόρφωση των βοηθών μαθητών της ΣΤ΄ και Ε΄ δημοτικού.

9:15-10:45     Οι μαθητές της ΣΤ΄ και Ε΄ δημοτικού θα ασχοληθούν με τις  δοκιμασίες σε  μορφή  ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ και στο τέλος θα επιδοθούν σε ομαδικά παιχνίδια.

10:45-11:30    Οι μαθητές της A& B δημοτικού που ασχολήθηκαν με τις  δοκιμασίες με τη βοήθεια    μαθητών της ΣΤ΄ και Ε΄ δημοτικού σε  μορφή ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ και στο τέλος έκαναν ομαδικά παιχνίδια.

11:40-13:05   Τέλος έκλεισαν το πρόγραμμα οι μαθητές της Γ& Δ δημοτικού που ασχολήθηκαν με τις δοκιμασίες ,με τη βοήθεια μαθητών της ΣΤ΄ και Ε΄ δημοτικού ,σε  μορφή ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ  και  έκαναν ομαδικά παιχνίδια.