Ξεκλειδώνοντας τη Δυσλεξία” Δράσεις για γονείς”

Για Γονείς και Κηδεμόνες Για Εκπαιδευτικούς Δράσεις Εκδηλώσεις Επιμορφώσεις

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για την ομιλία που διοργανώνει  ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, σε συνεργασία με τα γειτονικά μας Δημοτικά Σχολεία, 6ο Δ.Σχ. Ευόσμου και 19ο Δ.Σχ. Ευόσμου ,στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης “Ενδυνάμωση των σχέσεων σχολείου οικογένειας” . Σχολεία και σύλλογοι γονέων, αναλαμβάνουμε από κοινού επιμορφωτική και συμβουλευτική υποστήριξη γονέων και κηδεμόνων που άπτεται της κοινωνικο-συναισθηματικής και ακαδημαϊκής ανάπτυξης των μαθητών/τριων. Το πρώτο θέμα μας είναι :

“Ξεκλειδώνοντας τη Δυσλεξία”.

Ομιλήτρια είναι η κυρία Καπερώνη Βίκυ, Ειδική Παιδαγωγός, MA in Education, Phd Candidate, την οποία ευχαριστούμε θερμά.

Καλεσμένοι-ες όλοι/-ες ,την Κυριακή 22 Οκτωβρίου και ώρα 11.30 π.μ. στο χώρο του 6ου Δ.Σ. Ευόσμου  , στη δράση αυτή για να “ξεκλειδώσουμε” μαζί τη δυσλεξία. Ελπίζουμε να παραστείτε και να φωτίσετε διάφορα ζητήματα που αντιμετωπίζουν τα παιδιά καθημερινά.

Σας περιμένουμε με χαρά!